Jesteś w dziale: Kolczyki / Piercing » Skarby Natury » Kości Mamuta

Cała kość mamucia (używana przez firmę WILDCAT) jest wydobywana z zamarzniętej tundry na północnym wschodzie Syberii, na opustoszałym i wyludnionym obszarze położonym wewnątrz koła polarnego (5000 km od Moskwy). Rosyjska Akademia Nauk oszacowała, że na tym terenie (rozciągającym się na tysiącu km obrzeża arktycznego) jest więcej niż 500 tysięcy ton mamucich kości. Szacuje się, iż corocznie wydobywa się 5 ton tego materiału spod lodów tundry. Szybkie napływanie rzek zasilanych z topniejących lodów odkryło mauzoleum mamucich skamielin, które zalegają na tym terenie od milionów lat, kiedy to rozpoczęła się pierwsza epoka lodowcowa.

Lód o grubości 1,5 km odsłonił fascynujący, prehistoryczny sekret tej zamarzniętej krainy. WILDCAT'owskie produkty z mamuciej kości sprawdzane są w teście Schreger'a, który gwarantuje ich autentyczność po przejściu analizy w ultrafiolecie. Kości mamuta znacznie różnią się od kości słonia, ponieważ mogą wykazywać niepożądany brązowy lub niebiesko-zielony kolor będący wadą spowodowaną przez fosforan żelaza, który w promieniach UV daje spektakularny, kolorowy show.

W klasyfikacji zagrożonych gatunków, kości mamuta występują jako legalny towar i mogą być sprzedawane na świecie. Jest zwolniona z Waszyngtońskiej umowy o zagrożonych gatunkach. Cała kolekcja mamuta posiada podwójny certyfikat. Posiada aneks o imporcie z regulacją EC 33897 i 93997 od CITES-UK (Konwencja o Międzynarodowym Handlu Zagrożonymi Gatunkami) oraz upoważnienia z Departamentu Środowiska (MAFF)

Ze względu na środowisko w jakim przebywał materiał przez dziesiątki tysięcy lat, może on zawierać śladowe ilości wody. W konsekwencji tego produktów z kości mamuta firmy WILDCAT nie należy sterylizować (duża czułość na wahania temperatury), ponieważ może to doprowadziæ do popękania powierzchniowej warstewki tego materiału.

Wildcat informuje, iż cała kolekcja kolczyków z kości mamuta oraz w połączeniu z drzewem hebanowym nie powinna być narażona na długotrwałe działanie wody.

WILDCAT gwarantuje, że wszystkie pozycje z tej kolekcji są autentyczną skamieliną kości mamuta, która jest zwolniona z kontroli CITES.

Prosimy pamiętać, iż kolczyki z kości mamuta oraz bursztynu są delikatną biżuterią, która powinna być zakładana TYLKO na wyjątkowe okazje.

Branie kąpieli lub nakręcanie kulek na kolczyki do języka może uszkodzić biżuterię...

brak produktów w tej kategorii